Wyceń swój projekt

Skorzystaj z formularza lub napisz na:

[email protected]
 
Zrobotyzowany system zawieszania i odbierania paneli kratowych 2D/3D

Zrobotyzowany system zawieszania i odbierania paneli kratowych 2D/3D

05.10.2020

Naszą ostatnią realizacją, był zrobotyzowany system zawieszania i odbierania paneli kratowych 2D/3D do ocynkowni dla firmy WIŚNIOWSKI. Postawionymi przez Klienta celami do  realizacji było podniesienie wydajności produkcji oraz poziomu bezpieczeństwa, a także uniezależnienie się od czynników ludzkich – dzięki naszej współpracy udało się osiągnąć wszystkie trzy.

Stanowiska składa się z 2 robotów Kawasaki CX210L wyposażonych w dedykowany system chwytaków, posadowionych na 4-metrowych jednostkach jezdnych,.

Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy chwytaki przystosowane do pobierania nawet 10-ciu paneli z palety. Wykrywanie realizowane jest poprzez laserowy system wizyjny 3D działający w oparciu o sztuczne sieci neuronowe.

Ze względu na niewielką ilość dostępnego miejsca zastosowaliśmy zewnętrzne procesory bezpieczeństwa Kawasaki CUBIC-S, które w połączeniu z systemem kurtyn świetlnych zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa stanowiska (PL d).

Układ sterowania jest oparty o sterownik PLC Siemens S7-1200. Integralną częścią systemu jest panel operatorski Siemens, służący do wprowadzania nastaw, parametrów, korekt wymiarowych, jak również wyboru produktu. Stanowisko zostało w pełni zintegrowane z istniejącą wcześniej instalacją ocynkowni galwanicznej, co pozwala na pełne zautomatyzowanie procesu cynkowania.

Dziękujemy za zaufanie firmy WIŚNIOWSKI przy tworzeniu innowacyjnych rozwiązań na miarę Industry 4.0 i liczymy na kolejne wyzwania!

+48 32 323 50 40 [email protected]