Wyceń swój projekt

Skorzystaj z formularza lub napisz na:

[email protected]
 

Zrobotyzowane stanowisko spawalnicze z pozycjonerem typu H

27.08.2020

Stanowisko składa się z robota przemysłowego połączonego z pozycjonerem 3-osiowym typu H, źródła spawalniczego z chłodnicą oraz automatycznej stacji czyszczenia palnika.
Dwie osie obrotnika zsynchronizowane są z ruchami robota. Konfiguracja taka umożliwia manipulowanie detalem w trakcie spawania, tym samym możliwe jest produkowanie elementów o skomplikowanej geometrii przestrzennej.

Nastawy źródła spawalniczego konfigurowane są z poziomu panelu sterowania robota. Dzięki temu stanowisko jest proste i intuicyjne w obsłudze. Nie ma konieczności konfiguracji kilku urządzeń jednocześnie. Dodatkowo Operator ma możliwość podglądu statystyk produkcji oraz statusu poszczególnych urządzeń z poziomu panelu operatorskiego HMI.

Istnieje możliwość rozbudowy stanowiska o moduł komunikacji bezprzewodowej, informujący o pracy robota oraz umożliwiający podłączenie zdalne. Tym samym Kierownictwo Zakładu może otrzymywać natychmiastowe informacje o produkcji, a Dział Utrzymania Ruchu o ewentualnych przestojach.

+48 32 323 50 40 [email protected]