Wyceń swój projekt

Skorzystaj z formularza lub napisz na:

[email protected]
 

Paletyzacja i depaletyzacja

Zrobotyzowana paletyzacja

Proces występujący na końcu linii produkcyjnej, stosowany w celu przygotowania pełnych palet z gotowym produktem. Ostateczny kształt jak i sposób automatyzacji może być różny. Jednakże podstawowe operacje wchodzące w skład zrobotyzowanej paletyzacji to pozycjonowanie produktu, pobranie oraz ułożenie według zadanego wzoru/schematu.

Cela taka może być połączona ze stanowiskiem automatycznego podawania przekładek, które dzięki odpowiedniej konstrukcji chwytaka pobierane są przez robota i układane na palecie co żądaną ilość warstw. Przygotowana pełna paleta najczęściej jest odbierana przez operatora wózkiem widłowym lub przekazywana do sekcji owijania, a następnie transportowana dalej zgodnie z procesem produkcyjnym.

Na końcu linii paletyzacji mogą znaleźć się także urządzanie do piętrowania palet, zespoły wózków jezdnych lub roboty mobilne typu AGV do przewożenia i zarządzania paletami zgodne z zamysłem industry 4.0.

Przydatnym elementem zrobotyzowanego gniazda paletyzacji jest także system desztaplowania palet, czyli wprowadzania pustych palet, tak aby nie przerywać procesu paletyzacji, co występuje podczas ręcznego załadunku palet do stanowiska.

Zrobotyzowana depaletyzacja

Proces występujący na początku lub w środku ciągu technologicznego, którego głównym celem jest wydajne zasilenie linii produkcyjnej półproduktami.

Zrobotyzowana depaletyzacja jest aplikacją bardziej wymagającą niż zrobotyzowana paletyzacja, ze względu na niepowtarzalność w przygotowaniu towaru do rozpakowania. Spowodowane jest to tym, że w trakcie transportu wewnętrznego lub zewnętrznego produkty ulegają deformacji na paletach czy opakowaniach zbiorczych, przez co ich ułożenie się zmienia.

Dopasowany do aplikacji projekt techniczny, właściwie rozwiązanie technologiczne oraz zainstalowanie odpowiedniego oczujnikowania chwytaków, czy też zastosowanie zaawansowanych systemów wizyjnych opartych na teorii sieci neuronowych, pozwala na łatwe i skuteczne wyszukanie pozycji produktu do pobrania.

Szczególnym przypadkiem zrobotyzowanej depaletyzacji jest aplikacja bin packing, gdzie robot w połączniu z systemem wizyjnym 3d lokalizuje kolejność pobrania detalu ze zbiorczego kosza, w którym elementy są ułożone w sposób losowy.

W przypadku zautomatyzowanej depaletyzacji bardzo często przydatna jest również specjalna konstrukcja chwytaka do zrobotyzowanego ściągania przekładek międzywarstwowych, jak i również urządzenie typu sztapler do automatycznego odbierania i magazynowania pustych palet.

Chwytaki

Jako firma inżynierska projektujemy i wytwarzamy rozmaite systemy chwytania, zwane potocznie chwytakami, głowicami. Większość zaprojektowanych chwytaków jest wykorzystywana w budowanych przez nas liniach produkcyjnych, jednak realizujemy też jednostkowe zlecenia dla innych firm integratorski lub produkcyjnych.

Specjalizujemy się w:

  • Chwytaki do kartonów
  • Chwytaki do całych warstw produktów
  • Chwytaki do worków
  • Chwytaki specjalne / uniwersalne / wielodetalowe

Projektujemy i wykonujemy chwytaki do robotów przemysłowych:

  • Chwytaki próżniowe (przyssawkowe, podciśnieniowe)
  • Chwytaki pneumatyczne
  • Chwytaki elektryczne (elektromagnetyczne)
  • Chwytaki hybrydowe
  • Chwytaki robotów współpracujących

Samojezdne wózki transportowe AGV

Samojezdne wózki transportowe AGV świetnie mogą sprawdzić się jako dopełnienie linii paletyzacji. Wózek mobilny nie tylko wpisuje się w nowoczesny nurt Industry 4,0, ale także może w sposób autonomiczny transportować gotowe palety do magazynu logistyki lub między produkcyjnego. W tego typu instalacjach koniecznie jest zaprojektowanie i umieszczenie stacji do pozycjonowania palety, gdzie wózek wjeżdżając pod paletę zabiera ją ze sobą. W takim obszarze bardzo ważna jest poprawna integracja systemów bezpieczeństwa,

PRZEJDŹ DALEJ
PAKOWANIE I KONFEKCJONOWANIE
+48 32 323 50 40 [email protected]