Wyceń swój projekt

Skorzystaj z formularza lub napisz na:

[email protected]
 

Pakowanie i konfekcjonowanie

Procesy pakowania i konfekcjonowania spotykane są w wielu branżach, m.in. w  przemyśle meblarskim, spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym. Systemy te świetnie się sprawdzą wszędzie tam gdzie pakowany jest produkt końcowy do  opakowań zbiorczych, pudełek, kartonów, tacek.

Czynności te są najczęściej bardzo powtarzalne, przez co bywają monotonne. Z roku na rok coraz więcej firm automatyzuje działy pakowania i konfekcji, aby ułatwić pracę ludziom oraz podnieść wydajność swojej produkcji.

Systemy automatyki i robotyki przemysłowej umożliwiają poprawę jakości i estetyki pakowania, podniesienie wydajności (skrócenia czasu cyklu) oraz ograniczenie ilości braków i reklamacji.

Dostarczamy m.in.:

Zrobotyzowane pakowanie – stanowiska pakowania wysokowydajnego

Maszyny oparte są o roboty 6-cio osiowe oraz roboty typy SCARA lub DELTA. Pozwala to nam na większą elastyczność produkcji. Umożliwia zmianę (dodanie) nowych produktów i schematów konfekcjonowania.

Systemy zrobotyzowane mają możliwość współpracy z kartoniarkami (urządzeniami składającymi / przygotowującymi karton), etykieciarkami, zaklejarkami. W zależności od wydajności oraz rodzaju i kształtu opakowania jednostkowego stosujemy systemy przenośników rolkowych, taśmowych, płytkowych oraz siatkowych.

Systemy etykietowania i znakowania produktu

Zgodnie z aktualnymi trendami oraz transformacją zakładów produkcyjnych w myśl Industry 4.0, projektujemy, tworzymy i dostarczamy systemu etykietowania i znakowania produktu. Dzięki systemom nadrzędnym (zaczynając od HMI, poprzez systemy SCADA, aż po ERP) umożliwiamy naszym Klientom kontrolę nad każdym produktem. Znakowanie jednostkowe, połączone z monitorowaniem przepływu umożliwia szybszą reakcję w przypadku zaistnienie awarii, weryfikację zasadności reklamacji, dokładną kontrolę magazynu surowców i półproduktów. W naszym portfolio znajdują się rozwiązania do etykietowania bocznego, dolnego, górnego, a także nadruku na kartonie i szkle atramentowymi drukarkami przemysłowymi.

PRZEJDŹ DALEJ
PRACOWNIE DYDAKTYCZNE I LABORATORIA
+48 32 323 50 40 [email protected]