Wyceń swój projekt

Skorzystaj z formularza lub napisz na:

[email protected]
 

NEXA

TWÓJ NOWY PARTNER
W AUTOMATYZACJI

Oferta optymalizacji procesów produkcji

Wiodącym elementem działalności naszej firmy, jest wspieranie inżynierów, kierowników projektów czy prezesów zakładów przemysłowych, w zwiększeniu automatyzacji procesów produkcyjnych i technologicznych. Zajmujemy się optymalizacją, modernizacją oraz produkcją maszyn i urządzeń. Ponadto, integrujemy systemy automatyki, programujemy roboty, sterowniki PLC i wdrażamy u naszych Klientów nowe technologie pomagające w zarządzaniu przedsiębiorstwem przemysłowym.

Robotyzacja i modernizacja

Procesy związane z wytwarzaniem maszynowym różnego typu artykułów, wymagają obecnie wielu zmian. Dzięki nim, maszyny czy urządzenia wykorzystywane na terenie zakładu będą spełniały normy bezpieczeństwa, higieny i wydajności. Istotnymi elementami, które niosą za sobą modernizacja i automatyzacja linii produkcyjnej, są m.in. podniesienie wydajności, zwiększenie jakości oraz powtarzalności wyrobu. Szereg czynności z powodzeniem wykonują odpowiednio zaprogramowane roboty i zoptymalizowane procesy przemysłowe, tym samym możliwe jest wyeliminowanie lub ograniczenie wykonywania rutynowych prac.

Usprawnienie linii i urządzeń

Automatyzacja procesów to nie wszystkie aspekty naszej oferty. Wspieramy również w optymalizacji i zarządzaniu produkcją na terenie danego zakładu. Szczegółowo badamy potrzeby i aktualny stan posiadanych maszyn czy oprogramowania. Chętnie wspieramy fabryki znajdujące się nieopodal Katowic oraz współpracujemy z zarządami technicznymi zakładów z województwa małopolskiego, podkarpackiego, opolskiego, łódzkiego, śląskiego czy dolnośląskiego.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!

1

AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW

Z pasją zajmujemy się wdrażaniem automatyzacji w procesach produkcyjnych w wielu dziedzinach. Mamy doświadczenie w robotyzacji fabryk w następujących technologiach:

- konfekcjonowanie i pakowanie produktów
- paletyzacja i depaletyzacja produktów
- łączenie metali: spawanie, zgrzewanie, nitowanie
- obsługa pras i maszyn CNC
- nanoszenie uszczelek, klejenie
- powłoki lakiernicze
2

PRODUKCJA MASZYN I URZĄDZEŃ

Bazując na posiadanym zapleczu produkcyjnym, NEXA projektuje, wytwarza, uruchamia i dostarcza kompletne stanowiska i zautomatyzowane linie produkcyjne, wraz z profesjonalnym wsparciem technicznym i technologicznym.

W zespole NEXA pracują:
- Opiekunowie klientów
- Konstruktorzy
- Projektanci AKPiA
- Technolodzy
- Programiści robotów
- Automatycy
- Monterzy maszyn
- Elektrycy
- Ślusarze
- Operatorzy i programiści maszyn CNC
- Serwisanci

3

USŁUGI PROGRAMOWANIA ROBOTÓW, PLC i SCADA

NEXA zapewnia kompleksowe rozwiązania oraz wsparcie w zakresie automatyzacji, w oparciu o następujące komponenty automatyki:

- Roboty przemysłowe: KUKA, ABB, FANUC, Kawasaki, Yaskawa, Universal Robots
- PLC: Siemens, Allen Bradley, Bosch, Mitsubishi, GE Automation&Controls
- SCADA i HMI: WinCC, TIA Portal, Zenon, InTouch
4

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

Projekty prowadzimy w oparciu o bogate doświadczenie, korzystając przy tym z metodologii AGILE oraz PRINCE2. Dbamy o terminowość, wymaganą jakość i zakres, zapewniając wysokie standardy komunikacji z Klientem.

NEXA to kompleksowe i indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta.
5

FREZOWANIE I TOCZENIE CNC

Wykonujemy usługi toczenia i frezowania CNC.
Przyjmujemy zlecenia indywidualne zarówno w pojedynczych sztukach jak i dużych seriach.

Nasz park maszynowy wyposażony jest w pionowe centra obróbcze i nowoczesne tokarki sterowane numerycznie CNC.
Nasza wykwalikowana kadra wykorzystuje najnowsze oprogramowanie CAM do tworzenia zaawansowanych strategii obróbki.

Ponadto wykonujemy zlecenia w zakresie cięcia wodą (waterjet), a także spawania konstrukcji stalowych metodą TIG i MAG oraz prac ślusarskich.
+48 32 323 50 40 [email protected]