Wyceń swój projekt

Skorzystaj z formularza lub napisz na:

[email protected]
 

Kompaktowa cela spawalnicza do orbitalnego spawania metodą MAG

19.08.2020

Stanowisko zostało wykonane w oparciu o wiedzę i doświadczenie Klienta. Dokonana została automatyzacja procesu spawania metalowych nakrętek z tuleją, co pozwoliło zwiększyć wydajność produkcji oraz polepszyć jakość spoiny.

Stanowisko zostało oparte o przyrząd spawalniczy, który został wyposażony w dedykowany obrotnik i elementy chwytające detale spawane. Operację wciskania nakrętki do rury wspomaga docisk tulei od góry. Docisk ten zwalniany jest tuż po złożeniu rurki z nakrętką, przed procesem spawania. Ze względów bezpieczeństwa i ergonomii pracy zastosowaliśmy pionową osłonę, automatycznie opuszczaną i podnoszoną za pomocą siłownika pneumatycznego. Zamknięcie  osłony  jest możliwe dzięki sterowaniu dwuręcznemu, a start spawania wykonywany jest automatycznie po zamknięciu osłony. Uchwyt spawalniczy jest opuszczany za pomocą siłownika pneumatycznego, a sam palnik zamocowany jest na regulowanym przegubie, w celu dobrania optymalnego kąta spawania.

Proces odbywa się poprzez opuszczenie siłownika z palnikiem maszynowym, załączenie prądu spawania oraz obrotu przyrządu z zadaną prędkością obrotową. Sterowanie parametrami źródła prądowego jest realizowane poprzez zdalny wybór programu na panelu dotykowym, tak samo jak sterowanie prędkością liniową spawania.

Dzięki automatyzacji tego procesu, klient zyskał nie tylko większą wydajność produkcji, ale również lepszą jakość spawanych elementów. Ponadto mały rozmiar stanowiska, oraz mobilność umożliwia ustawienie go w dowolnym miejscu na hali. Jest to autorska cela spawalnicza z linii produktowej NEXA Micro Welding Cell®

+48 32 323 50 40 [email protected]