Wyceń swój projekt

Skorzystaj z formularza lub napisz na:

[email protected]
 

Linie i stanowiska montażowe

Bogate zaplecze inżynierskie pozwala nam być niezawodnym partnerem w dostarczaniu Klientom gniazd montażowych do branż AGD, RTV czy motoryzacyjnej. Posiadamy doświadczony zespół, który jest w stanie zaprojektować, wytworzyć i uruchomić kompletną linię lub stanowisko, zarówno do montażu ręcznego jak i zautomatyzowanego. W ramach naszej działalności projektujemy i dostarczamy także linie kompletacji. W tych projektach zawsze dobieramy komponenty znanych i uznanych dostawców systemów automatyki.

W zakresie naszej działalności leżą także linie i stanowiska montażowe, które w całości powstają u nas – od projektu do uruchomienia. Klienci mają wpływ na kształt automatyzacji procesów montażu na każdym etapie projektu, co pozwala nam wypracowywać rozwiązania na miarę ich potrzeb.

Bezpieczeństwo i ergonomia

Dobre praktyki inżynierskie pozwalają nam budować zarówno stanowiska ręczne, półautomatyczne jak i automatyczne. Dbamy o zachowanie jak najlepszej ergonomii pracy, a procesy tam zachodzące możemy modelować w środowisku symulacyjnym Process Simulate. W stanowiskach automatycznych istotne jest odwzorowanie technologii montażu w połączeniu z optymalizacją czasu cyklu i jakości produktu, na co pozwala nam stosowanie komponentów od znanych i uznanych producentów podsystemów automatyki przemysłowej.

Serwis i utrzymanie ruchu

Stanowiska montażowe wytrzymują wielomilionowe serie produkcyjne. Komponenty automatyki stanowisk od markowych dostawców mogą skrócić czas awarii do minimum. Poprzez dostęp do parku maszynowego NEXA i wykwalifikowanej kadry inżynierskiej możemy szybko reagować na potrzeby Klientów w tym zakresie.

Linie kompletacyjne

Pojedyncze stanowiska montażowe mogą być łączone w linie kompletacyjne. W naszych rozwiązaniach często stosujemy rozwiązania typu PICK TO LIGHT, co we współpracy z nadrzędnym systemem sterowania pozwala zminimalizować ilość błędów przy kompletacji. W systemach automatycznych niezastąpione stają się mobilne wózki autonomiczne oraz systemy AGV, które w największym stopniu pozwalają obniżyć koszty eksploatacji oraz podnieść efektywność operacyjną tej gałęzi produkcji u naszych Klientów.

Referencje i realizacje

Dla jednego z naszych Klientów zbudowaliśmy automatyczne stanowisko montażu kausz na stalowych linkach plecionych o średnicy od 2 do 5 mm. Zadaniem Operatora jest jedyne kontrola i dosypywanie elementów składowych: tulejki do zaciskania, kausze oraz wymiana bębna z linką. Proces montażu przeprowadzony i składania kompletu elementów w całość jest tu całkowicie automatycznie, automatyczny. Produkt w postaci kompletu 2 linek oznakowany i spięty taśmą PET wyprowadzany jest na zewnątrz stanowiska, skąd trafia do konfekcjonowania.

PRZEJDŹ DALEJ
SPAWANIE ŁUKOWE I LASEROWE
+48 32 323 50 40 [email protected]